Kitzbühel a okolí

Centrum lyžování se světovým věhlasem, obec Kitzbühel, se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, cca. 20 km vzdálen od sjezdu z dálnice táhnoucí se údolím řeky Inn. Slavná obec se nalézá mezi nedalekými vrcholy Hahnenkamm (1.712 m) a Kitzbüheler Horn, který se šplhá až k téměř dvěma tisícům metrů nad mořem.

Kitzbühel a jeho okolí se určitě nedá zařadit k největším rakouským skiareálům a co do počtu a délky sjezdových tratí v jeho blízkosti se nevejde ani mezi top 10. Čím to tedy je, že nevelké středisko se navždy zapsalo do povědomí sjezdařů amatérů i profesionálů z celého světa?

V bezprostřední blízkosti Kitzbühelu, kam patří i i nedaleké vesničky Kirchberg a Zweitausender, je příznivcům lyžování k dispozici na 60 lyžařských tratí, zbudovaných ve výškách od 800 do 2.000 metrů nad mořem.

Protřelí a zdatní sjezdaři zde najdou 13 černě značených obtížných tratí o celkové délce 20 kilometrů. Méně zkušení příznivci alpského lyžování bezesporu ocení více než 20 středně obtížných sjezdových tratí v celkové délce skoro 80 kilometrů a na ty, kteří raději volí mírné a jednoduché svahy, čeká v Kitzbühelu 20 modrých sjezdovek o celkové délce blížící se 70 kilometrům. O rychlou a bezpečnou dopravu lyžařů se stará 52 moderních lanovek a vleků.

K velké radosti snowboarderů a adrenalinových jezdců byly ve skiareálu okolo Kitzbühelu vybudovány dva boardparky, běžci na lyžích zase mohou vyrazit na zdejších 40 kilometrů udržovaných stop pro běžecké lyžování.

Co ale dalo Kitzbühelu jméno je sjezdová trať Streif, táhnoucí se směrem k obci z z blízké hory Hahnenkamm. Každou zimní sezónu se zde koná jeden z nejtěžších sjezdů v rámci Světového poháru.

Koho lyže omrzí, může si na blízkém jezeře Schwarzsee zabruslit, neboť na jeho zamrzlé hladině bývá uklizen a udržován okruh pro bruslení. Další alternativou je absolvování sjezdu na saních na dráze v blízkém Kirchberguwnedaleké obci Kirchberg či návštěva zdejšího aquacentra.